L&D Meetup powraca offline! Już 19 października będziecie mogli wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu dla branży L&D w Warszawie. Zadbaliśmy zarówno o to, co najbardziej cenicie w tym formacie, jak i przygotowaliśmy kilka nowości i niespodzianek, które chciałabym przybliżyć.
Temat przewodni tegorocznego wydarzenia to #Let’sGrow: spojrzenie na rozwój pracownika w kompleksowy sposób. Aby jak najlepiej oddać kluczowe perspektywy rozwoju podzieliliśmy wystąpienia na dwa segmenty: Grow Your People i Grow Your Business.
Grow Your People jest skoncentrowany na case’ach rozwoju pracownika z punktu widzenia jednostki i tworzenia taktyk i strategii, które pomagają realizować jej pełen potencjał.
W tym segmencie znajdziesz dwa bloki tematyczne skonstruowane w oparciu o najistotniejsze trendy i aktualne wyzwania stojące na drodze organizacji w ostatnim czasie:
„Różnorodność pokoleniowa i kulturowa a skutecznie angażujące taktyki rozwojowe”
oraz
„Reskilling jako fundament mobilności wewnętrznej i retencji pracownika”
Grow Your Business to z kolei segment, w którym przyjrzymy się rozwojowi pracownika z perspektywy wpływu, jaki procesy rozwojowe wywierają na biznes. W tej części przewidujemy blok „Inwestycja w rozwój w kontekście celów biznesowych organizacji”.
Merytoryczną pieczę nad wydarzeniem sprawuje Dorota Piotrowska, VP of People and Organization Development w HCM Deck. Jak sama mówi: „Jasne możliwości rozwojowe i awansowe są głównym motywatorem satysfakcji i zaangażowania, które wprost przekładają się na aspekty biznesowe takie jak wskaźniki efektywności, innowacyjności, retencji czy też rzecznictwa (advocacy) pracowników w procesie przyciągania talentów”.
Dobre praktyki w tym obszarze przedstawią między innymi:
Iwona Dragan Henc, Learning and Development Manager z MAHLE
Katarzyna Peda, Dyrektorka HR w CircleK
Olga Majchrzak – Lakota, People & Culture Partner w Volvo Digital & IT w Polsce
Dominika Klichowicz, Head of HRBP w OLX
Karolina Brzozowska, L&D & Talent Business Partner, Fujitsu GDC
czy
Agnieszka Barańska, HR Manager, CEE, Panasonic
Do agendy wciąż docierają nowe pozycje i moglibyśmy mówić o niej wiele. Kultura uczenia się w dużych organizacjach to nasza ogromna pasja, a udostępnianie platformy do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze praktykom na rynku – nie mniejsza.
Jest jeszcze kilka rzeczy, do których przykładamy szczególną wagę przy naszych L&D Meetupach. Przedstawię Ci pięć z nich.
1. Nie sprzedajemy czasu konferencyjnego.
Dla mnie to wyjątkowa wartość L&D Meetupu. Nasi prelegenci chcą dzielić się wiedzą, wymieniać doświadczeniami i skonfrontować swoje praktyki z Waszymi. Za udział w wydarzeniu nie otrzymują wynagrodzenia. Tak, konferencja jest biletowana – cena wejściówki pokrywa koszty organizacyjne przedsięwzięcia, takie jak wynajęcie przestrzeni czy catering.
2. 60/40.
To proporcja czasu wystąpienia do czasu rozmowy uczestników z prelegentem, czy też Q&A. To tutaj prelegent otrzymuje dodatkową wartość ze swojego wystąpienia w postaci konfrontacji swoich praktyk z praktykami uczestników. Jeśli dyskusja będzie żywa i długa pozwolimy jej toczyć się naturalnym biegiem. Bez pośpiechu.
3. Pracujemy tylko na realnych case’ach.
Nasi prelegenci to praktycy, którzy na co dzień pracują w organizacjach o złożonej strukturze. Omawiają projekty i przypadki, które (współ)tworzyli, dzielą się wnioskami na podstawie swojego rozległego doświadczenia w całej karierze.
4. Dajemy głowie odpocząć.
Choć na L&D Meetupach ładunek merytoryczny potrafi być spory, a wiemy jak branża L&D ceni sobie intensywną i efektywną naukę to dbamy o całościowe doświadczenie uczestnika. Częste przerwy kawowe na intelektualną regenerację to rzecz oczywista – oprócz niej możesz odpocząć między prelekcjami, oglądając występ artysty kabaretowego i improwizatora oraz magika czy biorąc udział w konkursach, a po całym wydarzeniu – bawić się i integrować z innymi osobami z branży na afterparty.
5. Energia.
Najważniejszy (bo najczęściej wymieniany przez naszych uczestników) powód do udziału w L&D Meetupie zostawiłam na koniec. Nasza energia to wypadkowa wielu elementów, takich jak np. obecność DJ-a, ale przede wszystkim – w naszym wydarzeniu nie chodzi o konkurs, kto ma wyższe stanowisko, nie chodzi o to, kto więcej osiągnął, a o wymianę wiedzy w swobodnej, luźnej atmosferze.
Żadne wydarzenie nie jest jednak idealne, taki jest też urok konferencji! Dlatego po każdej konferencji zbieramy feedback od naszych uczestników (lubimy to narzędzie rozwoju!) i tak będzie i tym razem. Czekam na podobne wydarzenie dla obszaru marketingu, tymczasem mam przyjemność je współtworzyć dla branży, która rozwój siebie i innych ma w DNA.
Pozostaje mi serdecznie zaprosić Cię do Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie 19 października!